13 Ağustos 2011 Cumartesi

Bahar Beni Mimlemiş :)

Sevgili blog arkadaşım Bahar beni mimlemiş. Bu nedenle beni etkileyen üç filmi sizlerle paylaşmak durumundayım :) İlk kez mimlendim bu arada... :)


I . Film KORO-  
Bu filmi kızım önermişti bana, film bitiğinde ağlıyorduk.
Kötü yönetilen bir yatılı okula yeni atanan müzik öğretmeninin, buradaki sorunlu öğrencilerin yaşamlarını müziği kullanarak etkilemesi anlatılan film Türkiye'de 29 Nisan 2005'te gösterime girmiştir.


II. Film SOPHİE'NİN SEÇİMİ


"En iyi yabancı film" ve "en iyi orijinal şarkı" dallarında Akademi Ödülleri'ne aday gösterilen film ses ve müzik dallarında Fransa'nın Oscar'ları sayılan César Ödüllerini kazanmış. Çeşitli yarışma ve festivallerde 21 kez ödüle aday gösterilen filme 11 ödül verilmiş. Sanırım bu filmi beğenmeyen olamaz İkinci Dünya Savaşı'nı Yahudi kampları ve bir annenin çaresizliği üzerinden anlatan Sophie'nin Seçimi, savaş sonrası oluşan paranoyalara da çarpıcı bir biçimde yaklaşıyor. Kevin Kline ın da en az Meryl Streep kadar başarılı bir oyunculuk çıkardığı film, Streep'e de ikinci Oscar'ını kazandırmıştı. 


III. Film ESARETİN BEDELİ  


Hapishane filmleri içinde gelmiş geçmiş en iyi film olarak gösterilmektedir. 
Hapishane filmleri her zaman favorim olmuştur.
Her türlü kötü koşulun hüküm sürdüğü hapishane koşullarında, Andy’nin hayata bağlı ve her daim iyi bir şeyler bulma çabası içindeki hali, çevresindeki herkesi çok etkileyecektir. Bir süre sonra parmaklıkların arkasında bile özgür bir yaşam olabileceğine bütün mahkumları inandırır.
Bu mahkumlardan biri olan Red ve Andy, unutulmaz bir dostluk kurarak hapishaneyi bambaşka bir yer haline getirirler.


Benim film seçimlerin bunlar, seçmek hayli zor olsa da...
Ben de Sevgili Işıl'ı mimliyorum :) haydi Işıl sıra sende... :)

6 yorum:

Aslı dedi ki...

Sophie'nin Seçimi çok sevdigim bir film ve Koro'yu izlemedim ama listeye aldım tskler :) Esaretin bedeli zaten favorilerimdendir..çok iyi seçimler gülsen..

Gülsen dedi ki...

Aslıcığım koro ya bayılacaksın ben ilk çevrilen siyah beyaz versiyonunu izlemiştim .

ACEMİHOBİCİ dedi ki...

amanın ne güzel bir mim:)))) sağol canım, ben şimdi ferdinin üç filmini koyarım bloguma:))))) senin filmler harika gerçekten ben de çok severim onları:)))) öptüm seni balım:))

Gülsen dedi ki...

:))) ben de öptüm o zaman :)

figen abla dedi ki...

bunlar çok güzel filmlerdir cankız..zevkine hayran kaldım..

Gülsen dedi ki...

teşekkürler tatlım :)

Yorum Gönder